Закончи предложение, как показано в образце образец (I)-My school меньше br / больше bag is blue меньше br / больше 3(She). .... brother can run and jump well. меньше br / больше меньше br / больше 4(He) ....... eyes are gre...

Закончи предложение, как показано в образце образец (I)-My school
bag is blue
3(She). .... brother can run and jump well.

4(He) ....... eyes are green

5 (I) ..... hair is dark, but (she) ...... hair is fair

6(We) ........ friend has got three cats

7(It) ....... name is Tiger

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3 Her brother can run and jump well. 4 His eyes are green. 5 My hair is dark, but her hair is fair. 6 Our friend has got three cats. 7 Its name is Tiger.