Закончи предложения, вставив названия цветов.1)Sparrows can be ______ and _______.2)Frogs can be _______.3)The sun can be _______.4)Cows can be ________.5)Flowers can be _______.6)Turtles can be ________.7)The sky can be ________.

Закончи предложения, вставив названия цветов. 1)Sparrows can be ______ and _______. 2)Frogs can be _______. 3)The sun can be _______. 4)Cows can be ________. 5)Flowers can be _______. 6)Turtles can be ________. 7)The sky can be ________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Brown, White. 2)Red 3)Yellow. 4)Black. 5)Pink. 6) Green. 7)Blue.