Закончить предложения используя я буду Im vere hungry I think Im ill I think lm thirsty I think Im cold I think Im hot I think

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am very hungry, I think I will eat this burger I am very thirsty I think I will have a glass a water I am cold I think I will make some tea I am hot I think Iopen the window