Записать свою история по английский в прошедшем времени не менее 6 предложений Меньше нельзя! Помогите

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I go to school . I go in 4 class. I study very good. I am ten. My teacher very good! I very love Maths. Как то так.
Гость
My name is Sergei. I'm in the forth class. And I'm going to tell you a story about myself , which happen 2 years ago. I went in Spain with my parents. We saw a lot of new. We were in very popular museum and visited some sights. I really enjoyed it and I would like to go there again.