ЗАПИШИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ DO DOES =========== you bring your parents your friend your sister your relatives your uncl

ЗАПИШИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ DO DOES =========== you bring your parents your friend your sister your relatives your uncle ============ come to see visit celebrate go schopping send make buy write invite =========== often always sometimes =========== bread? their friends? presents to you? New Year? breakfast? his birthday? vegetables and fruit? letters? your relatives?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does your friend visit often his birthday