Запиши только пропущенные слова в нужной форме. (to be) my mum's birthday. We (to have) a party tonight, but

Запиши только пропущенные слова в нужной форме. (to be) my mum's birthday. We (to have) a party tonight, butshe (not to know) anything about it. (to phone) all of her frends yesterday and (to ask) them to come to our house at 6 o'clock. It (to be) a great surprise.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. It is 2. are having 3. doesn`t know 4. We phoned 5. asked 6. will be