Запишіть слова у транскрипції . Хвилюється , здається , збираєшся , вмиваєшся , ховається , (у) петрушці ,(у) ручці , вибачся ,зсадити , (у) книжці , шістнадцять , глядачці .
Запишіть слова у транскрипції .
Хвилюється , здається , збираєшся , вмиваєшся , ховається , (у) петрушці ,(у) ручці , вибачся ,зсадити , (у) книжці , шістнадцять , глядачці .
Ответ(ы) на вопрос:
(Хвилюйется), (Здайется), (Збирайешся), (вмивайешся), (Ховайется), (Петрушці), (Ручці), (Вибачся), (С:адити), (Книжці), (Шіснадцят), (Глядачі).
Я не впевнена, але гадаю, що так:
[хвиел'уйец':а]
[сдайец':а]
[збирайешс'а]
[вмиевайешс'а]
[ховайец':а]
[пеитрушц'і]
[руч'ц'і]
[виебач'с'а]
[с:адитие]
[книжц'і]
[ш'істнадц'ат']
[гл'адач'ц'і]
ие та еи - наближені, бо на них не падає наголос. У першому випадку "е" записується над "и", як індекс (причому трохи зменшено), у другому випадку так само, але з "и".