Запишите следующее на английском языке 1)Масло делают из молока 2)Новые дома строят во всех больших городах 3)Комнату убирают каждый день 4)Яблоки и аппельсины покупают в магазинах

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Butter is made from milk The new houses are built in all big cities The room was cleaned every day Apples and oranges by in stores
Гость
1) The oil is made from milk 2) The new houses are built in all major cities 3) The room was cleaned every day 4) Apples and appelsiny buy in stores