Заполни пропуски : strong ................ the strongest clean cleaner ............ hot .............. .............. Funnier ............. big ...................... .............................. ........................

Заполни пропуски : strong ................ the strongest clean cleaner ............ hot .............. .............. Funnier ............. big ...................... .............................. .............................. smaller ........................ ................... ............................... the happiest ............... ....................... highest long .............. ..............................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
strohger the cleanest hoter     the hotest funny  funnier  the funniest biger      the biggest happy   happier longer    the longest