Заполни пропуски : to be                          ............to do                          ............to see                        ......................                       went..........                       likedto ta...

Заполни пропуски :  to be                          ............ to do                          ............ to see                        ............ ..........                       went ..........                       liked to take                       ........... ...........                      gave ..........                       could to let                          ........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
to be                          .was/were........... to do                          did............ to see                        ....saw........ .....go.....                       went ....like......                       liked to take                       ...took........ ..give.........                      gave ..can.......                       could to let                          ...let.....