Заполнить пропуск ножной формой глагола to be. 1.There         a new houseЗаполнить пропуск ножной формой глагола to have.1.My mother  have   a   nice car2.Next month I      a large house

Заполнить пропуск ножной формой глагола to be. 1.There         a new house Заполнить пропуск ножной формой глагола to have.1.My mother  have   a   nice car 2.Next month I      a large house
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1.There is a new house 1.My mother  has   a  nice car 2.Next month I will buy a large house