Заполните предложения артиклями "a","the" или ничего не вставляйте чтобы закончить предложения. ( помогите,плииз!!!) —... information is very important. —Where is ... money? —Do you think ... money is important in our life? —Wh...

Заполните предложения артиклями "a","the" или ничего не вставляйте чтобы закончить предложения. ( помогите,плииз!!!) —... information is very important. —Where is ... money? —Do you think ... money is important in our life? —What ... weather do you like ... cold weather or ... hot weather? —What ... important news! — ... advice is good.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 a 2 the 3 the 4 a 5 the 6 the 7 the осылай болар