Заполните пропуски . Используйте слова : (я напишу по русски) дедушка,бабушка,сестра,брат,кузин,дядя,тётя,родственники ,сын , дочь , дети1Your father`s is your2Your mother`s sister is your 3Your uncle`s daughter is your  4Your ...

Заполните пропуски . Используйте слова : (я напишу по русски)  дедушка,бабушка,сестра,брат,кузин,дядя,тётя,родственники ,сын , дочь , дети 1Your father`s is your 2Your mother`s sister is your  3Your uncle`s daughter is your   4Your mother`s father is your  5Your uncle`s wife ia your  6Your father`s parents are your  7You are your mother`s  8Your cousins are your aunt`s  9Your father is your grandfather`s  10Your mother ia your grandmother`s  11Your mother and father are your  напишите ответы так : 10 бабушка . ну это например
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-? 2-тетя 3-кузина 4-дедушка 5-тетя 6-бабушка с дедушкой/родственники 7-дочь/сын 8-дочери 9-сын 10-дочь 11-родственники Вроде так..