Заполните пропуски в предложении. She says that she … English lessons twice a week. Выберите один ответ: would be taken will be taking would be taking will take Заполните пропуски в предложении. He was almost sure he ... the ex...

Заполните пропуски в предложении. She says that she … English lessons twice a week. Выберите один ответ: would be taken will be taking would be taking will take Заполните пропуски в предложении. He was almost sure he ... the exam. Выберите один ответ: would be passing will have been passing would have passed would pass Заполните пропуски в предложении. I was sure that after midnight I ... . Выберите один ответ: would have been sleeping would have slept will have slept would sleep Заполните пропуски в предложении. She said that she … English lessons twice a week. Выберите один ответ: would be taking will have been taking would take would have take
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.will take 2.would pass 3.would sleep 4.would take