Заполните пропуски выражениями, соответствующими сочетаниям и я (он, они, вы) тоже. 1. I’m dying of hunger … 2. We’re very grateful to you … 3. My brother can draw … 4

Заполните пропуски выражениями, соответствующими сочетаниям и я (он, они, вы) тоже. 1. I’m dying of hunger … 2. We’re very grateful to you … 3. My brother can draw … 4 . We’ll be meeting in the hall at 6… 5. My mother always gives me good advice…
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. So am I 2. So are we 3. So can my brother 4. So will we 5. So does my mother