Заполните второе предложение так чтобы оно имело то же значение, что и первое предложение, используя указанное слово. Вы должны использовать от двух до пяти слов, включая указанное слово.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 there aren’t any apples left so ………. 2 I’d like that book instead of this one 3 We won 2-0 in last week’s match 4 it’s worth our while shopping on Sundays 5 I don’t feel like going out today 6 I’m not keen on playing chess 7 I want to make a complaint about the waiter