Завдання 1-2 мають по чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна правильна. Оберіть правильну відповідь. 1. Укажіть речення, у якому виділений член речення: Варіант 1 Варіант 2 є відокремленим не є відокремленим A) Влітку...

Завдання 1-2 мають по чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна правильна. Оберіть правильну відповідь. 1. Укажіть речення, у якому виділений член речення: Варіант 1 Варіант 2 є відокремленим не є відокремленим A) Влітку я довгими хвилинами стояв над криницею й обіймав увесь світ що відбивався в ній (І. Чендей). Б) Омиті росами квітки розтулюють повіки (В. Сосюра). B) Ще довго заплющивши очі жадібно вдихати святе неймовірне пахіття – цілющу духмяність життя і жита (І. Муратов). Г) Але ось зі скреготом і брязкотом у двір якщо те, що залишилося, можна назвати двором заїжджають два бульдозери (О. Довженко). 2. Відокремлений другорядний член речення: Варіант 1 Варіант 2 не є уточнюючим є уточнюючим A) На одпому з крижаних аеродромів у самому серці цієї пустелі підносилась невеличка хатина створена иолярницькою рукою (М. Трублаїні). Б) Я не співець чудової природи з холодною байдужістю її (П. Грабовський). B) Залопотівши крильцями над хатою знялися голуби (О.Довженко). Г) Далеко-далеко те знають хіба що лелеки розкидала доля киптарики і сіряки (Б. Олійник). Завдання 3 має на меті встановлення відповідності між рядками. До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою (всі завдання самостійні роботи з української мови ). 3. Установіть відповідність між реченням і другорядним членом у ньому. Варіант 1 Варіант 2 Речення 1 Речення 2 1) Налякані чужим голосом, птахи з тривожним писком крутились над головою Соломії (М. Коцюбинський ). 2) Нехай мене, Кармелюка, в світі споминають ( Марко Вовчок). A. Відокремлена уточнююча обставина; Б. відокремлена прикладка; B. відокремлена обставина; Г. відокремлене означення. Прочитайте текст. Виконайте завдання 4-5 до нього. (1) Не легко було знайти вихід: довкола їжилися обриви скал і хоч перелізти через них з тяжким трудом було б можна, та на очах дикого звіра була така робота крайнє небезпечна. (2) Не час було Мирославі братися до лука звір був надто близько. (3) Неприятельки стояли так довгу хвилю, не зводячі ока одна з одної. (І. Франко ) 4. Укажіть речення, у якому наявна помилка: Варіант 1 Варіант 2 орфографічна пунктуаційна 5. Визначте, яке речення в тексті: Варіант 1 Варіант 2 є простим ускладнене дієприслівниковим зворотом ??? 6. Уведіть у речення і запишіть: Варіант 1 Варіант 2 відокремлену обставину відокремлену прикладку Поруч загула машина.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У першому уточніть завдання: які члени виділено У другому завданні: не є уточнюючим В, є уточнюючим А. 3. Речення А - відокремлене означення, речення Б - відокремлена прикладка 4. Орфографічна у 1не легко треба писати разом (якщо у 3 реченні не зводячи опечатка), пунктуаційна у 2 (якщо у 1 просто пропущена при друці кома перед і) 5. Речення 3 є простим і ускладнене дієприслівниковим зворотом