Завершить предложения с утвердительной или отрицательной форме, чтобы быть. Написать правильные предложения. I ... a student. Australia and New Zealand .... in Europe Seville ... the capital of Spain. New York ... in the USA ...

Завершить предложения с утвердительной или отрицательной форме, чтобы быть. Написать правильные предложения. I ... a student. Australia and New Zealand .... in Europe Seville ... the capital of Spain. New York ... in the USA I ... from Scotland. Polish people ... from Poland. Помогите вставить слова! Срочно надо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I 'm a student. Australia and New Zealand aren't in Europe Seville isn't the capital of Spain. New York is in the USA I'm not from Scotland. Polish people are from Poland.