"Збіраюць дзеці лісце. Яно злятае з дрэў. Дзіцячыя далонькі Асенні ловяць спеў."  Подскажите, пожалуйста, как подчеркнуть слово "з дрэў"? Нужно разобрать предложения по частям и подчеркнуть соответственно.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
подчеркнуть надо пунктиром с точками ..."гэта акалiчнасць"....обознает(абазначае)место действия.....всегда помогу с белорусским...
Гость
збіраюць - дзеяслоў; выказнік дзеці - назоўнік; дзейнік лісце - назоўнік; дапаўненне яно - займеннік; дзейнік злятае - дзеяслоў; выказнік з - прыназоўнік; акалічнасць дрэў - назоўнік; акалічнасць дзіцячыя - прыметнік; азначэнне далонькі - назоўнік; дзейнік асенні - прыметнік; азначэнне ловяць - дзеяслоў; выказнік спеў - назоўнік; дапаўненне *дапаўненне падкрэсліваецца штрых пункцірам *акалічнасць падкрэсліваецца штрых пункцірам з кропкай *азначэнне падкрэсліваецца хвалістай лініяй