Збираюць дзеци лисце. Яно злятае з дрэу. Дзицячыя далоньки Асенни ловяць спеу.. Трэба вызначыць, якими членами сказа назоуники зъяуляюцца, и адпаведна падкрэслиць

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
дзеци - дзейник (падкрэслиць адной рыскай), лисце, дрэу, дзицячые, асенни, спеу - даданые члены сказа ( падчеркнуть волнистой линией),   далоньки - дзейник (падкрэслиць адной рыскай)