Здный англ.2 класс модуль 6 задание 2 поставить глаголы в 3 лицо I read-He I swim-He i play-He i sing-He I jump-He I make- I ride- I listen- i draw- Разделить эти глаголы на 2 калонки (S0 (Z)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He reads he swims he plays he sings he draws he jumps he makes he listens he rides he climbs удачи в учебе :)
Гость
he reads he swims he plays he sings he jumps he makes he rides he listens he draws 1 -read,swim,sing,make,ride,draw(nepravil'nie glagoli) 2-play,jump,listen