ЗДРАСТВУЙТЕ! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА С ЗАДАНИЕМ КТО МОЖЕТ???   ЗАПОЛНИТЕ ПРОПУСКИ СЛОВАМИ   MANY,MUCH, A LOT OF, A LOT.1 THERE ARE... INSTITUTES IN MOSCOW2 THERE IS... COFFEE IN THE COFFEE-POT3.... ENGINEERS OF OUR OFFICE STUDY ENG...

ЗДРАСТВУЙТЕ! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА С ЗАДАНИЕМ КТО МОЖЕТ???   ЗАПОЛНИТЕ ПРОПУСКИ СЛОВАМИ   MANY,MUCH, A LOT OF, A LOT. 1 THERE ARE... INSTITUTES IN MOSCOW 2 THERE IS... COFFEE IN THE COFFEE-POT 3.... ENGINEERS OF OUR OFFICE STUDY ENGLISH NOW 4 WE HAVEN`T ... HAM BUT WE HAVE... CHEESE 5 WE HAVEN`T ... ENGLISH CABLES TODAY, BUT WE HAVE....LETTERS 6 DOES YOUR BROTHER WORK....? YES,HE WORKS..... 7 I HAVE VERY ...  WORK TO DO TODAY 8 THERE WERE VERY.... LETTERS ON THIS DCSK
Гость
MANY,MUCH, A LOT OF, A LOT. 1 THERE ARE..many. INSTITUTES IN MOSCOW 2 THERE IS..a lot.of COFFEE IN THE COFFEE-POT 3...many. ENGINEERS OF OUR OFFICE STUDY ENGLISH NOW 4 WE HAVEN`T ..any. HAM BUT WE HAVE..a lot of. CHEESE 5 WE HAVEN`T ..any. ENGLISH CABLES TODAY, BUT WE HAVE..many..LETTERS 6 DOES YOUR BROTHER WORK..much..? YES,HE WORKS...a lot.. 7 I HAVE VERY .much ..  WORK TO DO TODAY 8 THERE WERE VERY..many.. LETTERS ON THIS DCSK