ЗДРАСТВУЙТЕ! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА С ЗАДАНИЕМ КТО МОЖЕТ??? ЗАПОЛНИТЕ ПРОПУСКИ СЛОВАМИ MANY,MUCH, A LOT OF, A LOT.1 THERE ARE... INSTITUTES IN MOSCOW2 THERE IS... COFFEE IN THE COFFEE-POT3.... ENGINEERS OF OUR OFFICE STUDY ENG...
ЗДРАСТВУЙТЕ! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА С ЗАДАНИЕМ КТО МОЖЕТ??? ЗАПОЛНИТЕ ПРОПУСКИ СЛОВАМИ MANY,MUCH, A LOT OF, A LOT.
1 THERE ARE... INSTITUTES IN MOSCOW
2 THERE IS... COFFEE IN THE COFFEE-POT
3.... ENGINEERS OF OUR OFFICE STUDY ENGLISH NOW
4 WE HAVEN`T ... HAM BUT WE HAVE... CHEESE
5 WE HAVEN`T ... ENGLISH CABLES TODAY, BUT WE HAVE....LETTERS
6 DOES YOUR BROTHER WORK....? YES,HE WORKS.....
7 I HAVE VERY ... WORK TO DO TODAY
8 THERE WERE VERY.... LETTERS ON THIS DCSK
Гость
MANY,MUCH, A LOT OF, A LOT.
1 THERE ARE..many. INSTITUTES IN MOSCOW
2 THERE IS..a lot.of COFFEE IN THE COFFEE-POT
3...many. ENGINEERS OF OUR OFFICE STUDY ENGLISH NOW
4 WE HAVEN`T ..any. HAM BUT WE HAVE..a lot of. CHEESE
5 WE HAVEN`T ..any. ENGLISH CABLES TODAY, BUT WE HAVE..many..LETTERS
6 DOES YOUR BROTHER WORK..much..? YES,HE WORKS...a lot..
7 I HAVE VERY .much .. WORK TO DO TODAY
8 THERE WERE VERY..many.. LETTERS ON THIS DCSK