ЗДРАВСТВУЙТЕ ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА. ЗАДАТЬ ВОПРОС И СКАЗАТЬ ЧТО ЭТО НЕ ТАК. +She is at

ЗДРАВСТВУЙТЕ ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА. ЗАДАТЬ ВОПРОС И СКАЗАТЬ ЧТО ЭТО НЕ ТАК. +She is athome. ? - +He can play tennis. ? - +I am a football. ? - +They are workers. ? - +My friend has got three sisters ? -
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is she at home? She isn't at home Can he play tennis? He can't play tennis Are they workers? They aren't workers My friend hasn't got three sisters Has my friend got three sisters? Вроде так)