Здравствуйте! Нужно по английски написать приглашение на День Рождение по образцу: Dear Tina, You are invited to my birthday party on Sat 15 Dec at 17:30. My address is 18, Oxbridge Rd., Plymton. Hope to see you there! Janet То...

Здравствуйте! Нужно по английски написать приглашение на День Рождение по образцу: Dear Tina, You are invited to my birthday party on Sat 15 Dec at 17:30. My address is 18, Oxbridge Rd., Plymton. Hope to see you there! Janet Только я приглашаю Лену, 26 июля в 16:45. Мой адрес 7 микрорайон, дом 17, Меня зовут Рита.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Lena, You are invented on my birthday party on Sun 26 July at 16:45. My adress is 17, 7th microdistrict . Hope to see you there! Best wishes, Rita.