Здравствуйте, Впишите полную или краткую форму глагола to be 1 I _____ nine years old 2 We _____ from Russia
1. I am nine years old.
2. We are from Russia.
ИЛИ
1. I'am nine years old.
2. We're from Russia.
1 I __am___ nine years old
2 We __are___ from Russia