"життя українців у середньовіччі" міні твір на 12-15 предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
недавню історію Росії та Україні не можна розділити (як, втім, і зараз), а тоді це було взагалі єдине ціле. З кінця VI століття керівна роль серед південних східнослов'янських племен переходить до росах, або русів. Важливим джерелом про освіту і життя давньоруської держави являетя найдавніший літописний звід "Повість временних літ". Літопис складена в 12 ст. ченцем Нестором, але в основу її лягли більш ранні джерела, що дозволили літописцю висвітлити життя східних слов'ян за декілька століть до того часу. По середній течії Дніпра, в районі Києва, жили "поляни, яже нині зовомуя Русь". За повідомленням літописця, труп спалювали, а потім "вложаху в судина малу, і постовляху на стовпі на путех". Арабський письменник Ібн-Даст так писав про наш народ: "країна-рівна і лісиста, в лісах вони і живуть. Не мають ні виноградників, ні ріллі. З дерева виробляють рід глеків, в яких у них і вулики для бджіл, і мед бджолиний зберігається. Сиджу називається. Вони пасуть свиней на зразок овець. За свідченням Прокопія "жили в паскудної хатах, розкиданих на великій відстані одна від одної". "Але навряд пролунає клич військової тривоги, - каже автор, - вони заберуть хліб. заховають його з золотом, сріблом і всякими дорогими речами в яму, поведуть дружин і дітей у надійне притулку, в укріплення, а не те і в ліси, і не залишиться на здобич у ворога нічого, крім одних хат, про яких вони не шкодують анітрохи ". І хоч у них немає постійної армії, - каже інший, - але вони могли б і не ховати. За 2 століття проникли в глиб південноруських степів. вийшли до Дону, колонізували межиріччі Волги та Оки, просунулися до Ладозького озера, Неві і Нарві . Населення колонізованих земель - тюркські, фінно-угорські, прибалтійські племена, галявині. Ту ж характеристику дає і Аль-Бекрі6 "народ - настільки могутній і страшний, що, якщо б вони не були розділені на безліч поколінь і родів, ніхто в світі їм б не міг протистояти ". Простодушні, привітні та гостинні, незалежно від національності гостя, в до домашня обстановці, на війні - непримиренні й нещадні до ворога.