Зливок сплаву міді та цинку який містив 10 кг цинку славили 10 кг міді.Відсотковий вміст міді в одержано сплаві виявився на 5% більшим ніж у початк...

Зливок сплаву міді та цинку який містив 10 кг цинку славили 10 кг міді.Відсотковий вміст міді в одержано сплаві виявився на 5% більшим ніж у початк...Зливок сплаву міді та цинку який містив 10 кг цинку славили 10 кг міді.Відсотковий вміст міді в одержано сплаві виявився на 5% більшим ніж у початковому.Скільки кілограмів міді містив початковий зливок сплаву?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Пусть х цинка. Тогда % (доля) меди была 2/(х+2), стала 8/(х+8). Из ур-я 8/(х+8) - 2/(х+2) = 0,3 получим х² - 10х + 16 = 0. Цинка могло быть 2 кг или 8 кг. Масса сплава могла быть 2 кг или 10 кг. Задача имеет 2 решения.