Знатоки английского , помогите . ЕСЛИ НЕ УВЕРЕНЫ , ЛУЧШЕ НЕ НУЖНО .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. am not drinking, am writing 2. do not drink, drink 3. is doing 4. does 5. is sleeping 6. sleeps 7. does not work 8. is not sleeping, is working 9. get up 10. is doing, is washing 11. do come, come 12. does work, works 13 does study, studies 14. goes 15. is not playing, plays