Знайдзiце памылку ў лексiчнай спалучальнасцi слоў. Падбярыце да няправiльна ўжытага слова паронiм i запiшыце яго ў пачатковай форме. Высокi мастацкi густ, добрае веданне

Знайдзiце памылку ў лексiчнай спалучальнасцi слоў. Падбярыце да няправiльна ўжытага слова паронiм i запiшыце яго ў пачатковай форме. Высокi мастацкi густ, добрае веданне не толькi беларускай лiтаратуры,але i лiтаратур iнiиых народаў дазволiлi Максiму Ђагдановiчу пiсацъ тэарэтычнагрунтавыя i цiкавыя артыкулы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Грунтавы - гэта той, што мае дачыненне да грунту (пласту зямлi). Тут патрэбна ўжыць слова "абгрунтаваны" - падмацаваны доказамi: тэарэтычна абгрунтаваныя i цiкавыя артыкулы. Адказ: абгрунтаваны.