Зробити речення в заперечному питальному виді і відповідь до кожного речення!Пожалуйста помогите!!!!!!!!!!!!!!!1 My sister liket sport  -  ?  відповідь_______________________________2 They go in for bootlall  -  ?   відповідь__...

Зробити речення в заперечному питальному виді і відповідь до кожного речення! Пожалуйста помогите!!!!!!!!!!!!!!! 1 My sister liket sport   -   ?   відповідь_______________________________ 2 They go in for bootlall   -   ?    відповідь_______________________________ 3 We ar at home   -   ?    відповідь 4 My parenes are tearher   -   ?   відповідь________________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does my sister like sport& My sister does not like sport. Do they go in for football& They don't go in for football. Are we at home& We are not at home. Are my parents teachers& My parents are not teachers.