Курсовая работа: Проведення уроків
Урок №1
22.11., 6-В
Тема : Ступені порівняння якісних прикметників.
Мета : розширити та поглибити знання учнів про ступені порівняння якісних прикметників, навчити утворювати форми вищого и найвищого ступенів порівняння прикметників
Тип уроку : пояснення нового матеріалу.
Обладнання : підручник.
Хід уроку.
I Мотивація навчання учнів
1) організаційний момент (перевірка готовності учнів до уроку)
2) повідомлення теми та мети уроку.
II Перевірка д/з
III Актуалізація опорних знань.
1) Які є групи прикметників за знанням? (якісні ознаки, що здатні виявлятися різною мірою: смаку, зору, нюху, дотику. Світлий, гучний, солодкий)
(відносні - ознаки властивості відносно предмета, явища, місця, часу, числа, дії. (скляний, осінній, дощовий, науковий).
(присвійні - належать предметам якість істоті (комусь) Лесин, Надіїн, сестрин.
IV Пояснення нового матеріалу.
Слово вчителя.
Взагалі якісні прикметники мають ступені порівняння. Якісні прикметники виражають різну міру ознаки. Вини утворюють форми ступенів порівняння: вищого та найвищого .
Вищий показує, що в одному предметі ознака виявляється більшою (меншою) мірою, ніж в іншому: тихий - тихіший, легкий - легший.
Найвищий ступінь показує, що в якомусь предметі ознака виявляється найбільшою (або найменшою) мірою порівняно з іншими предметами: найтихіший, найлегший.
Вищий, найвищий ступені порівнянь прикметників мають 2 форми: просту і складену (табл. 150 ст.)
При творені форм вищого ступеня в основах окремих прикметників відбуваються зміни:
1. Випадають -к, - ок, - ек: легкий - легший, далекий - дальший.
2. Перед -ш відбуваються чергування, а суфіксальний звук [ш] змінюється на [ч]:
[г] - [ж]дорогий - дорожчий.
з - ж - вузький - вужчий.
с - на високий - вищий.
3. Суфіксальний не чергується з[ч] перед коренем із ж - дужий - дужчий.
Вищий |
Найвищий | ||
--> ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ <-- К-во Просмотров: 399
Бесплатно скачать Курсовая работа: Проведення уроків
|