1) A man who never tells likes is ....... A) brave B) honest C) friendly 2) A ......... is someone who looks after a forest A) woodman B) farmer C) traveller 3) An .......... is used for cutting down trees A) knife B) swor...

1) A man who never tells likes is ....... A) brave B) honest C) friendly 2) A ......... is someone who looks after a forest A) woodman B) farmer C) traveller 3) An .......... is used for cutting down trees A) knife B) sworn C) axe
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. b 2. a 3. c Только в первом предложении ошибка, там не likes, а ложь lies