1. Book your flight 2. Buy a new tracksuit 3. Finished packing your suitcase 4. Find your football boots 5. Pack sports equipment Сотавьте с этими фразами вопросительные предложения! А также дайте на них ответ . На первую ф...

1. Book your flight 2. Buy a new tracksuit 3. Finished packing your suitcase 4. Find your football boots 5. Pack sports equipment Сотавьте с этими фразами вопросительные предложения! А также дайте на них ответ . На первую фразу ответь да На вторую - нет На 3 -нет На 4- нет На пятую - да Если что это задание из учебника Ваулина Spotlight 7 класс ( учебник) Глава 6B страница 59 , номер 6 ! Зарнее спасибо !!!! Как можно побыстрее!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
have you booked your flight? yes, i have. have you bought a new tracksuit? no, i haven't have you finished packing your suitcase? no, i haven't. have you found football boots, no, i haven't. have you packed sports equipment? yes, i have.