1. Find the word with the same or similar meaning ( Найдите слово с таким же или похожим значением) Помогите, срочно, пж! 1. ambition a) independence b) lack c) purpose 2. to bully a) to pick on b) to allow c) to convice 3, jea...

1. Find the word with the same or similar meaning ( Найдите слово с таким же или похожим значением) Помогите, срочно, пж! 1. ambition a) independence b) lack c) purpose 2. to bully a) to pick on b) to allow c) to convice 3, jealous a) sick b) patient c) successful 4. profession a) occupation b) threat c) person 5) to create a) to earn b) to produce c) to argue
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Purpose 2. Pick on 3. 4.occupation 5. To produce