1. Look at the Language focus. Translate the time connectors into your language Language focus: time connectors Michelangelo was born IN 1475 He became a painter AT THE AGE OF 13 WHEN he was 21, he went to Rome AFTER THAT he...

1. Look at the Language focus. Translate the time connectors into your language Language focus: time connectors Michelangelo was born IN 1475 He became a painter AT THE AGE OF 13 WHEN he was 21, he went to Rome AFTER THAT he came to Florence LATER, he painted the Sistine Chapel Я написал большими буквами слова которые надо изменить! 50 Баллов!!!!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Предположу: Микеланджело родился В 1475 году. Он стал художником(живописцем) В 13 лет или (В ВОЗРАСТЕ 13 лет). КОГДА ему был 21 год он отправился в Рим. ПОСЛЕ ТОГО он приехал во Флоренцию. ПОЗДНЕЕ он расписал Сикстинскую капеллу.