1) Переведите предложения 1.He can help you with the composition 2.You may visit your sister again 3.They must prepare to the lesson together 2) Поставьте глаголы в Present или Past Perfect, переведите предложения: 1. They ba...

1) Переведите предложения 1.He can help you with the composition 2.You may visit your sister again 3.They must prepare to the lesson together 2) Поставьте глаголы в Present или Past Perfect, переведите предложения: 1. They baby (play) after dinner already 2.Usually you (to come) home after the lessons at 2 3.When I came the lecture (start) already 4.She (learn) English words when the teacher asked her 3) Постройте все типы вопросов к продолжению и переведите: He has known her address to this.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Он может помочь вам с составом 2.Вы можете посетить вашу сестру снова 3.Они должны подготовится к уроку вместе