1) to avoid 2)deserves 3)promised 4)to praise 5)keep 6)severe 7)decent 8)endless соединить со словами a)clothes b)quarrels c)patience d)the pupils e)to do f)praise g)their promises h)winter

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Avoid quarrels Deserves praise Promised to do To praise the pupils Keep their promises Severe winter Decent clothes Endless patience