1 What is the main difference between Russia and other countries in pancake celebrations? 2 What are the rules of pancake races? 3 Why is a pancak

1 What is the main difference between Russia and other countries in pancake celebrations? 2 What are the rules of pancake races? 3 Why is a pancake race difficult? 4 What facts about pancake celebrations do you find most interesting? Переводите прошуу
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Какое главное отличие между Россией и другими странами в Праздновании Масленицы ( pancake - блин) 2. Какие  правила  в гонке по поеданию блинов ( тут реч идет о  соревнованиях по поеданию блинов на скорость) 3. В чем сложность в поедании блинов на скорость 4. Какие факты о "Маслинице" вы находите больше всего  интересными . Как то так  :)