1.Yesterday I didn`t have enough time....2.My room is not big enough to....3.We didn`t have enough chairs when ...4.I`m old enough to.....5.I have eno

1.Yesterday I didn`t have enough time....2.My room is not big enough to....3.We didn`t have enough chairs when ...4.I`m old enough to.....5.I have enough money to....6.Last Sunday I was lazy enough to....7.In this classroom we have/don`t have enough....помогите правильно продолжить предложения
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. To do my homework 2. Put a big sofa there 3. I was at school 4. Complain 5. Buy a new house 6. Read a book 7. Books