1. Заполните пропуски в предложении. If we … a taxi, … the train. Выберите один ответ: Wouldn’t have taken, had missed don’t take, we’ll miss Didn’t take, we’ll miss Wouldn’t take, missed 2. Заполните пропуски в предложении. H...

1. Заполните пропуски в предложении. If we … a taxi, … the train. Выберите один ответ: Wouldn’t have taken, had missed don’t take, we’ll miss Didn’t take, we’ll miss Wouldn’t take, missed 2. Заполните пропуски в предложении. He felt … . Выберите один ответ: his smile slide away slide his smile away sliding his smile away his smile to slide away 3. Заполните пропуски в предложении. This village is … in Russia. Выберите один ответ: known to be situated known to be situating situated known known to situate
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
If we … a taxi, … the train. don’t take, we’ll miss 2. Заполните пропуски в предложении. He felt … his smile slide away 3. Заполните пропуски в предложении. This village is known to be situated … in Russia.