10 БАЛЛОВ поставте слова в правельном порядке чтоб получилось предложение 1 . both/cross/ways/look/before/you/road/the.2. parked/cross/between/don't/cars3.traffic/against/ride/don't4. bicycle/wear/helmet/a 5. pavement/stand /on...

10 БАЛЛОВ поставте слова в правельном порядке чтоб получилось предложение 1 . both/cross/ways/look/before/you/road/the. 2. parked/cross/between/don't/cars 3.traffic/against/ride/don't 4. bicycle/wear/helmet/a 5. pavement/stand /on/the. очень срочно даю 10 баллов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Look both ways before you cross the road; 2. Don't cross between parked cars; 3. Don't ride against traffic; 4. Wear a bicycle helmet; 5. Stand on the pavement.