(10класс) Помогите пожалуйста сделать маленькое упражнение на фото по белорусской мове.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Леснікоў дом (з дапамогай суфікса -оў), кавалёў сын (з дапамогай суфікса -ёў), братаў аўтамабіль (з дапамогай суфікса -аў), медзведзеў бярлог (з дапамогай суфікса -еў), бабуліна жыццё (з дапамогай суфікса -ін-), ластаўчына гняздо (з дапамогай суфікса -ын-),  даччыно паліто (з дапамогай суфікса -ын-). Утвораныя прыметнікі абазначаюць прыналежнасць чаго-небудзь каму-небудзь.