14. Апостроф треба писати в сіх словах рядка. А об…єкт, Солов…йов, подзв…якувати,

14. Апостроф треба писати в сіх словах рядка. А об…єкт, Солов…йов, подзв…якувати,Лук…ян Б бур…ян, Монтеск…є, різьб…яр, роз…яснення В Рейк…явік, тьм…яний, В…ячеслав, комп…ютер Г пів…яблука, Стеф…юк, черв…як, Мін…юст Д дит…ясла, Кир…ян, без…ядерний, різдв…яний 15. Правильно утворено ім*я по батькові А Ігоревич Б Юр*євич В Аркадієвна Г Іллівна Д Яковович 16. Правила вживання власних назв порушено в телефонному повідомленні А Затримуюся, бо дочитую «Кайдашеву сім*ю». Зустрінемося біля Національної філармонії о 17.30. Б Коли будеш вільний, зателефонуй. Я біля метро «Палац спорту». Купую квитки на «Другу ріку». В Нам з укр.літ. задали вивчити десять заповідей. У тебе немає «Біблії»? Якщо є, то зустрінемося на Льва Толстого о 19.00. Г Привіт, розділ «Культура давніх слов*ян» на завтра можеш не вчити. Замість історії йдемо на екскурсію до Києво-Печерської лаври. Д Завтра показуємо не «Лісову пісню», а «Мину Мазайла». Тобі знову доведеться грати тьотю Мотю. 17. Подвоєння літер відбувається в усіх словах рядка А тон…а, пен..і, буд…изм Б ман…, віл…а, ан…отація В піц…а, одіс…ея, і…мігрант Г ван…а, мадон…а, барок…о Д брут…о, і…реальний, лібрет…о 18. Закінчення –а у формі родового відмінка мають усі іменники в рядку А інфінітів, імпульс, Іртиш Б Тетерев, капітал, кілограм В Кавказ, міліметр, студент Г інститут, березень, атом Д дуб, циферблат, Лондон 19. Черед дефіс пишуться всі слова в рядку А західно/український, військово/морський, жар/птиця Б суспільно/політичний, сніжно/білий, глухо/німий В суспільно/корисний, екс/чемпіон, розтяг/стиснення Г вічно/зелений, унтер/офіцер, здивовано/розгублений Д всесвітньо/історичний, навчально/виробничий, міні/диктант 20. Закінчення –у (-ю) у формі кличного відмінка мають усі іменники в рядку А школяр, Андрій, батько Б товариш, Оля, край В молодець, знавець, дід Г прикордонник, Людвиг, мрія Д слухач, хлопець, Василь 21. Неправильно узгоджено прикметник з іменником А рудий шимпанзе Б далекий Сибір В ароматний шампунь Г тонка тюль Д смачна вермішель 22. Правильно утворено форму вищого (найвищого) ступеня порівняння прикметника в рядку А менш цікавіший Б самий довгий В дорожчий над усе Г дорожчий золота Д премилий 23. Правильно узгоджено числівник з іменником А п*ятеро жінок Б чотири учителя В півтора метри Г дві треті стола Д сорок два дня 24. Неправильно побудовано словосполучення А десять хвилин восьмої Б зустрінемося о третій В зараз сьома п*ятнадцять Г будемо після одинадцятої Д за двадцять хвилин третя 25. Неправильно утворено форму наказового способу дієслова А шелести Б шелестімо В шелестіти Г шелестіть Д хай шелестить 26. Разом пишуться всі прислівники в рядку А в/зимку, до/схочу, до/речі Б на/швидку, до/недавна, спокон/віків В до/вподоби, на/пів/дорозі, у/ночі Г у/переміш, у/двічі, по/праву/руч Д за/панібрата, на/жаль, зо/зла 27. Правильно вжито прийменник у рядку А виконати по замовленню Б розмістити по алфавіту В виконати по бажанню Г заняття по біології Д ударити по воротах 28. Поширеним є речення А Усі ми переможемо. Б А він не в тім*я битий. В Двоє учнів запізнилося. Г Ми згодні допомогти. Д Сестра пішла читати. 29. Простим є речення (розділові знаки пропущено) А Зайшли ми до двору ніде нікого не видно. Б Мавка зачарована тихо усміхається а в очах якась туга. В Над водою вставав туман і повівало холодком. Г Скільки глянеш побачиш розгойдані вітром хліба. Д За Вишгородом стоїть сиза проте з жовтим сутінком імла. 30. Складносурядне речення утвориться, якщо серед варіантів продовження речення Кружляє листя жовте…вибрати А і вкриває золотом землю. Б і падає ніжно на трави похилі. В і шле привіт зимі холодній. Г і завмирає все навколо. Д і виграє, і ніби плаче. 31. Після речення Море одягалося в срібло…треба поставити двокрапку, якщо серед варіантів його продовження вибрати А берег поволі чорнів. Б ми поверталися додому. В все навколо ставало казкою. Г сходив молоденький місяць Д дельфіни вистрибували парами. 32. Прочитайте речення Слова повинні буть покірні чуття (1) і помислам твоїм (2) і рими мусять бути вірні (3) як друзі (4) в подвигу святім. Кому треба поставити на місці цифр. А 1, 2 Б 1, 3 В 2, 3 Г 2, 4 Д 3, 4 33. Поширеним звертанням ускладнено речення (розділові знаки пропущено) А Ой біжи біжи досадо не вертай до хати не пущу тебе колиску синову гойдати. Б Припливайте до колиски лебеді як мрії опустіться тихі зорі синові під вії. В Виростеш ти сину вирушиш в дорогу виростуть з тобою приспані тривоги. Г Можна все на світі вибирати сину вибрати не можна тільки Батьківщину. Д Будуть тебе кликать у сади зелені хлопців чорночубих диво-наречені.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
14 - г, 15 - г, 16 - д 17 а 18 а 19 д 20 д 21 г 22 д 24 в 25 в/г? 28 б