178 просто выписать все что изменяется текст весь переписывать не надо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
got up \ went \ washed \ cleaned \ dressed \ went \ cooked \ got up \ had breakfast \ I had \ ate \ drunk \ didn't drink \ drunk \ left home\  I didn't leave \ I didn't work \ worked \ I was at home\ were at home, too. \ rested \ watched TV \  read newspapers \ did \ went