1).Прачытайтце словы.Ад прапанаваных слоу утварыць словы-назвы прафесiй пры дапамозе суфiксау__-icт,-ыст,-ант. Машына-___________,трактар-__________,музыка-_________. Абазначце у словах корень,суфiкс i канчатак. ______...
1).Прачытайтце словы.Ад прапанаваных слоу утварыць словы-назвы прафесiй пры дапамозе суфiксау__-icт,-ыст,-ант.
Машына-___________,трактар-__________,музыка-_________.
Абазначце у словах корень,суфiкс i канчатак.
___________________________________________________________________
2).Прачытайце.Пры дапамозе суфiксау -н-,-ов-,-очн- утварыце словы,якiя
абазначаюць прыметы прадметау.Абазначце у iх суфiксы.
Узор:сасна-сасновы бор.
Лета-____пара,кнiга-______магазiн,
сад-______участак,свята-_______дзень,
мёд-______пернiк.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) машыніст
корань - машын
суфікс - іст
нулявы канчатак
трактарыст
корань - трактар
суфікс - ыст
нулявы канчатак
музыкант
корань - музык
суфікс - ант
нулявы канчатак
2) летняя - суфікс н
кніжны - суфікс н
садовы - суфікс ов
святочны - суфікс очн
мядовы - суфікс ов