1).Прачытайтце словы.Ад прапанаваных слоу утварыць словы-назвы прафесiй пры дапамозе суфiксау__-icт,-ыст,-ант. Машына-___________,трактар-__________,музыка-_________. Абазначце у словах корень,суфiкс i канчатак. ______...

1).Прачытайтце словы.Ад прапанаваных слоу утварыць словы-назвы прафесiй пры дапамозе суфiксау__-icт,-ыст,-ант. Машына-___________,трактар-__________,музыка-_________. Абазначце у словах корень,суфiкс i канчатак. ___________________________________________________________________ 2).Прачытайце.Пры дапамозе суфiксау -н-,-ов-,-очн- утварыце словы,якiя абазначаюць прыметы прадметау.Абазначце у iх суфiксы. Узор:сасна-сасновы бор. Лета-____пара,кнiга-______магазiн, сад-______участак,свята-_______дзень, мёд-______пернiк.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) машыніст  корань - машын  суфікс - іст  нулявы канчатак трактарыст  корань - трактар  суфікс - ыст  нулявы канчатак музыкант  корань - музык  суфікс - ант  нулявы канчатак 2) летняя - суфікс н кніжны - суфікс н садовы - суфікс ов святочны - суфікс очн  мядовы - суфікс ов