1. Раскройте скобки, употребив глагол в Present Simple, Past Simple или Future Simple. A. Anna (have) two brothers and a sister. B. We … (go) sk...

1. Раскройте скобки, употребив глагол в Present Simple, Past Simple или Future Simple. A. Anna (have) two brothers and a sister. B. We … (go) sk...1. Раскройте скобки, употребив глагол в Present Simple, Past Simple или Future Simple. A. Anna (have) two brothers and a sister. B. We … (go) skates last Saturday. C. Our granny … (bake) meat-pies every weekend. D. We … (draw) a picture tomorrow. E. I really … (great) the ballet yesterday. F. Newton … (invent) the telescope in 1668
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A. Anna has ... B. We went.... C. Our granny bakes... D. We will draw... E. I really enjoyed ... F. Newton invented
Гость
Anna has ... We went... Our granny bakes... We shall (will) draw... Тут я не знаю как у вас в школе I really was great ... (great это вроде бы прилагательное)... Newton invented....