1.Складнопідрядне речення з підрядним мети утвориться, якщо до речення «Гості нашого міста залюбки відвідують університетський розарій…» додати А щойно трапляється така нагода. Б оскільки він є найбільшим у Сімферополі. В що...

1.Складнопідрядне речення з підрядним мети утвориться, якщо до речення «Гості нашого міста залюбки відвідують університетський розарій…» додати А щойно трапляється така нагода. Б оскільки він є найбільшим у Сімферополі. В щоб помилуватися рідкісними сортами троянд. Г тому що в ньому з’явилась алея білих троянд. Д хоча не завжди на екскурсію мають достатньо часу. 2. Серед наведених речень знайдіть складне безсполучникове: А - А вода у криниці солодша, ніж була, дзвінка, різдвяна... Б - Оксана, поливаючи квіти, співає веснянки. В - Є мудра книжка - не жалій годин. Г - У долі, горем сповненій по вінця, зберіг у пісні душу мій народ. 3. Складносурядне речення: А - це речення, частини якого рівноправні за смислом і поєднані інтонаційно; Б - це речення, частини якого рівноправні за смислом і поєднані сурядним зв'язком за допомогою підрядних сполучників; В - це речення, частини якого рівноправні за смислом і поєднані підрядним зв'язком за допомогою сурядних сполучників Г - це речення, частини якого рівноправні за смислом і поєднані сурядним зв'язком за допомогою сурядних сполучників. 4. Сполучники сурядності наведено у рядку: А - і, й, та, а, щоб; Б - чи...чи, або...або, то...то, але; В - який, аби, що, коли; Г - а, але, як, так що. 5. Які сполучники передають розділові відношення в складносурядних реченнях? А - і, й, та, ні...ні; Б - але, і, зате, проте; В - або, чи, або...або, чи...чи; Г - та, ні...ні, чи, хоч...хоч. 7. У якому реченн неправильно розставлено розділові знаки? А - Був зорепад і зелен сад, і ми були у парі. Б - Відійшла журавлина пора, і вже за хатою в золотій метелиці листу кружляє, гуде падолист. В - Ще квітнуть зорі, і в діброві зозулі ще не одцвілись. Г - Цвіла у серці квітка, й надив очі знайомий погляд... 8. Розділові знаки розставлено вірно у реченні: А - Диплом - свідчення не лише глибоких професійних знань, а й високої громадянської та політичної зрілості фахівця. Б - Леся Українка - і багато інших поети не тільки свого народу, а я й усіх народів. В - Засливий я не тим, що маю квіти, а тим, що їх є кому віднестти Г - Для тебе вмерло все, що серце гріє, а я диву минулим, як не гріх. 9.Виділіть складносурядне речення, частини якого - односкладні речення. Колона машин мчить униз, і багряні гори розступаються, як живі, даючи дорогу (О.Гончар). Не рад козак журитися, так серденько ниє (Народна творчість). Можна вибрать друга і по духу брата, та не можна рідну матір вибирати (В.Симоненко). Надворі вже був день, але крізь густу мряку годі було на кілька кроків людей пізнати (Л.Мартович). 10.Виберіть складнопідрядне речення А-В чагарниках низькорослих акацій посвистували червоногруді снігурі. Б-Для нас тоді був цілий світ, як виміряна казка. В-Так тихо, тихо скрізь. 11.1 З'ясуйте, де підрядна частина пов’язана з головною за допомогою сполучників А-А я стою у білому плащі під чорним деревом, на котрім птиці сниться весна. Б-Я виростав серед пісень, що їх співала тихо мати. В-Як я люблю оці години праці, коли усе навколо за-тиха під владою чаруючої ночі. 12. Знайдіть зайве речення А- Здавалося, що то дзвенить золото сонця. Б-З дороги видно було, як вився у низині кривульками глибокий та каламутний Прут. В-Довго чаруватимуть своєю піснею бурхливі потоки, що течуть із гір на долину.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)В 2)Б 3)Г 4)В 5)В 7)В 8)В 9)- 10)А 11)В 12)Б