2 вариант 1.Зачеркни лишнее слово: Stamp,address,ticket,parcel,envelope. September,Sunday,August,April. 2.Соста

2 вариант 1.Зачеркни лишнее слово: Stamp,address,ticket,parcel,envelope. September,Sunday,August,April. 2.Составь предложение из слов: holiday,where,on,are,going,we? can,we,by,go,plane 3. Переведи на русский язык: Helter-skelter Roller coaster dodgems Candy floss 4. Вставь пропущенные слова: frightened,hot,cold Mum wants to put on her coat. She is … Sally wants to have a bathroom without spiders. She is … Todd wants to swim in the river. He is …
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Ticket, Sunday. 2. Where are we going on holiday? We can go by plane. 3. Как попало, американские горки, автодром (эл. машинки), сахарная вата. 4. She is cold.  She is frightened. He is hot.