3 утвердительных предложения 3 вопросительных предложения 3 отрицательных предложения

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Have you ever been to Boston ? Has Nancy cleaned her room today ? Have you opened the window ? 2) I haven't been to Tokyo. Ann doesn't speak English. Kate didn't open the window. 3) Ann speaks English. Kate is writing a letter. Ann and Kate will go to the cinema.