3. Визначте вид присудка в реченні: Слово — перше дзеркало духу (Ф. Петрарка). А простий дієслівний; Б складений іменний; В складений дієслівний; Г складний.
Ответ(ы) на вопрос:
Слово - перше дзеркало духу.(Ф.Петрарка). Іменний складений присудок утворюється поєднанням дієслова-зв"язки з іменником,прикметником,дієприкметником. У даному реченні підмет - слово присудок - дзеркало Підмет і присудок виражені іменником у називному відмінку. Дієслово-зв"язка пропущене.Тому між підметом і присудком стоїть тире. Відповідь: Б ( присудок - складений іменний).